Wniebowstąpienie Pańskie – 29 maja 2022 r.

Wniebowstąpienie Pańskie – 29 maja 2022 r.

 1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny i tym samym czas spowiedzi i komunii wielkanocnej.Tego dnia obchodzimy także XV Święto Dziękczynienia. Ofiary zbierane do puszki przeznaczone będą na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
 2. Dziś ostatnia niedziela miesiąca. Zapraszamy mężczyzn na wspólny różaniec na godz. 19.00.
 3. We wtorek, 31 maja, święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, a jednocześnie ostatni dzień miesiąca – wspomnienie św. Jana Bosko. Po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie salezjanów współpracowników.
 4. W środę, 1 czerwca, rozpoczniemy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa – odprawiane będą codziennie o godz. 17.30. W tym dniu będziemy przeżywać Międzynarodowy Dzień Dziecka – pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach.
 5. 3 czerwca swoje imieniny obchodzi nasz brat zakonny Pan Leszek Raciszewski. Okazja do złożenia życzeń będzie w przyszłą niedzielę. Również w przyszłą niedzielę 5 czerwca na Mszy Świętej o godz. 12.00 będziemy obchodzić jubileusz 60-lecia kapłaństwa ks. Wacława Rusinka i 30-lecie kapłaństwa ks. Jakuba Fluksa.
 6. W sobotę, 4 czerwca, po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, zapraszamy ministrantów, schole i ich rodziców na wieczorną Mszę Świętą. O godz. 20.00 zapraszamy mężczyzn na adorację Najświętszego Sakramentu. W piątek nabożeństwa o godz. 17.00, w sobotę z racji na ślub nabożeństwo po Mszy Świętej. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.30.
 8. Za tydzień I niedziela miesiąca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy Świętej.
 9. W czerwcu Msza Św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach zostanie odprawiona 14 czerwca.
 10. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę, jak również za wpłaty na nasze konto bankowe, na remont naszego kościoła czy też na „wirtualną tacę”.
 11. Dziękuję za wspieranie rodziny syryjskiej w Aleppo, w programie Caritas „Rodzina Rodzinie”.
 12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.
 13. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.
 14. W naszym oratorium obecnie mieszka 12 osób z Ukrainy. Dziękuję wszystkim, którzy angażują się w pomoc uchodźcom.
 15. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana śp. Ryszard Lewandowski, polećmy go Miłosierdziu Bożemu.