Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedziela Wielkanocna – 22 maja 2022 r. Odpust ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych

Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedziela Wielkanocna – 22 maja 2022 r. Odpust ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych

 1. Dziś w naszej parafii przeżywamy odpust parafialny ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, którego liturgiczne wspomnienie obchodzić będziemy we wtorek 24 maja. Dziękuję ks. dr Dariuszowi Kozłowskiemu, dyrektorowi i proboszczowi z naszej placówki w Żyrardowie, za wygłoszone Słowo Boże. Dziękuję za przybycie współbraciom salezjanom, dziękuję wszystkim za udział, jak również za zaangażowanie w przygotowanie dzisiejszej uroczystości (orszakowi procesyjnemu, ministrantom, scholi, salezjanom współpracownikom, dziewczynkom sypiącym kwiatkami). W tym dniu nabożeństwo majowe odprawione zostanie po sumie. Po sumie zapraszamy wszystkich na Festyn Rodzinny. Zachęcamy, aby w tym dniu odciążyć panie w domu i obiad zjeść na festynie. Dziękuję Paniom, które trudziły się w naszej „polowej kuchni” przy ciastach, herbacie i kawie, przy parówkach i naleśnikach, dziękuję wszystkim którzy upiekli ciasta, dziękuje Panom przy grillu, dziękuję Paniom z Ukrainy za przygotowanie dań z kuchni ukraińskiej, dziękuję Paniom, które trudziły się przy loterii fantowej, przy tej okazji dziękuję wszystkim, którzy ofiarowali fanty, dziękuję za ufundowanie nagród głównych. Losowanie nagród głównych o godz. 19.00. Dziękuję Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Piasecznie za wsparcie. Dziękuję za wszystkie prace porządkowe, za przygotowanie całej infrastruktury, dziękuję za udostępnienie koszy na śmieci, za wszelki wkład bardzo serdecznie dziękuję!
 2. Najbliższy poniedziałek, wtorek i środę przeżywać będziemy jako dni modlitw o urodzaje. W piątek rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego.
 3. Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 4. W czwartek Dzień Matki– wszystkim Mamom składamy serdeczne i gorące życzenia, obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.
 5. W sobotę 28 maja przypada 41 rocznica śmierci kardynała Stefana Wyszyńskiego. W tym roku obchodzić będziemy po raz pierwszy liturgiczne wspomnienie błogosławionego Prymasa Tysiąclecia.
 6. W sobotę 28 maja zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na spotkanie na godz. 11.00
 7. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę, jak również za wpłaty na nasze konto bankowe, na remont naszego kościoła czy też na „wirtualną tacę”.
 8. Dziękuję za wspieranie rodziny syryjskiej w Aleppo, w programie Caritas „Rodzina Rodzinie”.
 9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.
 10. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.
 11. W naszym oratorium obecnie mieszka 12 osób z Ukrainy. Dziękuję wszystkim, którzy angażują się w pomoc uchodźcom.