Ogłoszenia duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna – 15 maja 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna – 15 maja 2022 r.

  1. W sobotę i dziś dzieci przystąpiły do I Komunii Świętej. Dziękuję ks. Jakubowi i rodzicom za przygotowanie dzieci do tej uroczystości. Bóg zapłać za posprzątanie i wystrój kościoła, jak również za dar ołtarza. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych na biały tydzień, na godz. 17.30. Rocznica I Komunii Świętej odbędzie się w sobotę 4 czerwca o godz. 11.00.
  2. W poniedziałek, 16 maja br., przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i Metropolii Warszawskiej.
  3. Za tydzień, przeżywać będziemy odpust parafialny i festyn rodzinny. Zachęcamy do włączenia się w przygotowania do tego wydarzenia. Dziękuję za przyniesione fanty na loterię. Zapraszamy do ufundowania nagród głównych na naszą loterię. Zachęcamy, aby w tym dniu odciążyć panie w domu i obiad zjeść na festynie. Również prosimy chętne osoby o upieczenie ciast na festyn. W tym dniu nabożeństwo majowe będzie po Mszy Św. o godz. 12.00.
  4. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę, jak również za wpłaty na nasze konto bankowe, na remont naszego kościoła czy też na „wirtualną tacę”.
  5. Dziękuję za wspieranie rodziny syryjskiej w Aleppo, w programie Caritas „Rodzina Rodzinie”.
  6. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.
  7. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.
  8. W naszym oratorium obecnie mieszka 12 osób z Ukrainy. Dziękuję wszystkim, którzy angażują się w pomoc uchodźcom.
  9. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odszedł do Pana śp. Jerzy Bramowski, polećmy go Miłosierdziu Bożemu.