Ogłoszenia duszpasterskie I Niedziela Wielkiego Postu – 6 marca 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie I Niedziela Wielkiego Postu – 6 marca 2022 r.

 1. Gościmy w naszej wspólnocie ks. Wojciecha Kułaka – dyrektora naszego wydawnictwa, który głosi do nas Słowo Boże. Po każdej Mszy Świętej okazja do kupienia dobrej książki.
 2. Dziś I niedziela miesiąca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. wieczornej.
 3. Zapraszamy na „Rekolekcje Ewangelizacyjne”. Spotkania rekolekcyjne odbywać się będą w każdą niedzielę o godz. 19.00.
 4. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się od 3 do 6 kwietnia. Wygłosi je ks. Dionizy Mróz – salezjanin z Tolkmicka.
 5. Zapraszamy kobiety na dzień skupienia 12 marca, w sobotę, od godz. 9.00 do 15.00. Temat spotkania: Ukochana, Wybrana, Obdarowana – poprowadzi s. Rut.
 6. Za tydzień niedziela misyjna, Ad Gentes, tradycyjnie przeżywana jako dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Tego dnia ofiara do puszek jest przeznaczona na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.
 7. Za tydzień o godz. 15.00 spotkanie Żywej Róży. Zapraszamy też na spotkanie synodalne.
 8. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Rozkład nabożeństw w naszym kościele: DROGA KRZYŻOWA – w piątki o 17.30 dla dzieci i dorosłych, o 20.00 dla młodzieży i osób pracujących. GORZKIE ŻALE – w niedzielę po sumie. Również w każdy piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy Świętej do godz. 20.
 9. W tym tygodniu swoje spotkania będzie miała młodzież przygotowująca się do bierzmowania. W piątek, 11 marca, grupa I, II i V o godz. 19.00.
 10. Istnieje w naszej parafii piękny zwyczaj zbierania ofiar na kwiaty do Bożego Grobu. Wszystkim, którzy organizują zbiórkę, jak i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania. Bóg zapłać!
 11. Od przyszłej niedzieli będą do nabycia świece Caritas na nasz stół wielkanocny.
 12. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę, jak również za wpłaty na nasze konto bankowe, na remont naszego kościoła czy też na „wirtualną tacę”.
 13. Dziękuję za wspieranie rodziny syryjskiej w Aleppo, w programie Caritas „Rodzina Rodzinie”.
 14. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.
 15. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.
 16. Mamy możliwość przekazania 1% na cele dobroczynne. Zechciejmy wspomóc nasze chore parafianki. Informacje potrzebne do przekazania 1% znajdują się na ulotkach i na naszej stronie internetowej.