Ogłoszenia duszpasterskie XXIV Niedziela Zwykła –12 września 2021r.

Ogłoszenia duszpasterskie XXIV Niedziela Zwykła –12 września 2021r.

 1. Dziś przeżywamy uroczystość beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej o godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 2. Dożynki parafialne to okazja do wyrażenia naszej wdzięczności Panu Bogu i ludziom za tegoroczne zbiory. Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie wieńców, koszy oraz chleba dożynkowego. Podziękowania składam na ręce Gospodarzy tegorocznych dożynek. Dziękuję za posprzątanie terenu wokół kościoła.
 3. Żywą Różę zapraszamy na godz. 15.00.
 4. We wtorek, 14 września, przeżywać będziemy święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
 5. W piątek, 17 września, wspominamy 82 rocznicę zbrojnej napaści Rosji sowieckiej na Polskę. Pamiętajmy w naszych modlitwach o poległych w obronie naszej Ojczyzny.
 6. W sobotę, 18 września, będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Tego dnia zapraszamy schole, ministrantów, dzieci i młodzież na rozpoczęcie nowego roku oratoryjnego. O 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i wspólne ognisko.
 7. Spotkanie dla rodziców i dzieci klas III, przygotowujących się w tym roku do I Komunii Świętej, w sobotę o godz. 15.00.
 8. Zapraszamy na „Męskie Oblężenie Jasnej Góry” 18 września w Częstochowie. Chętnych mężczyzn prosimy o zgłaszanie się na wyjazd.
 9. Za tydzień na Mszy Św. godz. 10.30 odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci z klas I.
 10. Wraz z Odnową w Duchu Świętym zapraszamy na spotkania modlitewne w każdą środę o godz. 19.00 do naszego Oratorium. Na „zdrowy kręgosłup” zapraszamy w poniedziałki o godz. 19.00. Kurs języka portugalskiego w środę o godz. 19.00.
 11. Młodzież pragnąca przystąpić do sakramentu bierzmowania (od klasy VIII) może się zgłaszać do końca września. Zapisy dokonywane są wraz z rodzicami. Grupy starsze: spotkanie w piątek 17 września o godz. 19.00 (grupa I i II) i 18 września o godz. 19.00.
 12. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę, jak również za wpłaty na nasze konto bankowe, na remont naszego kościoła czy też na „wirtualną tacę”.
 13. Dziękuję za wspieranie rodziny syryjskiej w Aleppo, w programie Caritas „Rodzina Rodzinie”.
 14. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.
 15. Jest Księga Intencji na 2022 r., można zamawiać Msze Święte na przyszły rok.
 16. Zapowiedzi: Mateusz Maksymilian Rechnio, kawaler z parafii tutejszej, i Malwina Anna Parzych, panna z parafii św. Michała Archanioła w Młochowie – zapowiedź I.