Ogłoszenia duszpasterskie XXII Niedziela Zwykła – 29 sierpnia 2021r.

Ogłoszenia duszpasterskie XXII Niedziela Zwykła – 29 sierpnia 2021r.

 1. We wtorek, 31 sierpnia, wspominamy naszego założyciela, św. Jana Bosko. Zapraszamy na spotkanie Salezjanów Współpracowników po Mszy Św. wieczornej.
 2. W środę przypada 82 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwach za poległych w obronie naszej Ojczyzny.
 3. 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza Święta na rozpoczęcie roku o godzinie 7.30. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, personel szkolny i rodziców.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek modlić się będziemy w intencji nowych powołań. Na godz. 20.00 zapraszamy mężczyzn na adorację Najświętszego Sakramentu. W piątek i sobotę nabożeństwo od godz. 17.00, okazja do spowiedzi. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.30.
 5. Za tydzień, w I niedzielę miesiąca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. wieczornej.
 6. Dożynki w naszej parafii odbędą się w niedzielę, 12 września, o godz. 10.30. Bardzo proszę poszczególne miejscowości o przygotowanie wieńców dożynkowych, które będą wyrazem naszej wdzięczności Panu Bogu za dar codziennego chleba. Starostą dożynek w tym roku będą mieszkańcy Runowa.
 7. Uroczystość beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej odbędzie się w niedzielę,12 września br., o godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. To wydarzenie poprzedzi nowenna, która rozpocznie się 3 września.
 8. Po wakacjach zapraszamy na zajęcia do naszego Oratorium, na spotkania grup parafialnych i próby scholi.
 9. Za tydzień ofiary zbierane do puszki przeznaczone będą na pomoc uchodźcom z Afganistanu.
 10. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę, jak również za wpłaty na nasze konto bankowe, na remont naszego kościoła czy też na „wirtualną tacę”.
 11. Dziękuję za wspieranie rodziny syryjskiej w Aleppo, w programie Caritas „Rodzina Rodzinie”.
 12. Klub Seniora zaprasza 14 września na jednodniową wycieczkę (Ujazd, Kurozwęki, Szydłów), koszt wyjazdu 160 zł.
 13. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.
 14. Zapowiedzi: Adrian Buze, kawaler z parafii tutejszej, i Agnieszka Karolina Arak, panna z parafii Matki Bożej Łaskawej w Złotokłosie – zapowiedź II.