Ogłoszenia duszpasterskie XVIII Niedziela Zwykła – 1 sierpnia 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie XVIII Niedziela Zwykła – 1 sierpnia 2021 r.

 1. Dziś, 1 sierpnia, obchodzimy 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich poległych i zmarłych powstańcach Warszawy.
 2. Dziś I niedziela miesiąca – zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy Świętej.
 3. Dzisiejsza zbiórka do puszek przeznaczona będzie dla poszkodowanych w wyniku powodzi i nawałnic.
 4. W poniedziałek, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli” pod zwykłymi warunkami oraz za pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Modlitwy Pańskiej i Wyznania Wiary.
 5. W I wtorek miesiąca,3 sierpnia, Msza Św. za dusze w czyśćcu cierpiące z ofiar składanych do skarbony przy figurze św. Michała Archanioła.
 6. W piątek przeżywać będziemy święto Przemienienia Pańskiego, Msze Św. o godz. 7.30 i 18.00. Tego dnia zachęcamy do rozpoczęcia przygotowania do uroczystości beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej – poprzez 33-dniowe rekolekcje Wszystko postawić na Maryję, dostępne w internecie.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek i I sobota miesiąca. W czwartek będziemy modlili się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek i sobotę nabożeństwo o godz. 17.00. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.30.
 8. W miesiącu sierpniu Msza Św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach zostanie odprawiona 5 sierpnia.
 9. Miesiąc sierpień jest miesiącem pielgrzymek i modlitw o trzeźwość naszego narodu. Zachęcamy do składania daru abstynencji w miesiącu sierpniu.
 10. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania proszę o zgłaszanie się na wyjazd formacyjny do Czerwińska nad Wisłą na CAMPO BOSCO w dniach 19–22 sierpnia.
 11. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę, jak również za wpłaty na nasze konto bankowe, na remont naszego kościoła czy też na „wirtualną tacę”.
 12. Dziękuję za wspieranie rodziny syryjskiej w Aleppo, w programie Caritas „Rodzina Rodzinie”.
 13. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.
 14. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego wypoczynku i opieki naszej Matki Maryi Wspomożycielki.
 15. Zapowiedzi: Dariusz Andrzej Limek z parafii Jezusa Miłosiernego w Turce i Maria Sosnowska z parafii tutejszej zapowiedź I.