Zesłanie Ducha Świętego – 23 maja 2021 r. Odpust ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych

Zesłanie Ducha Świętego – 23 maja 2021 r. Odpust ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych

 1. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, a w naszej parafii przeżywamy odpust parafialny ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych i 25 rocznicę konsekracji naszego kościoła. Dziękuję ks. Wikariuszowi Inspektora dr Piotrowi Sosnowskiemu za wygłoszone Słowo Boże. Dziękuję za przybycie współbraciom salezjanom, dziękuję wszystkim za udział, jak również za zaangażowanie w przygotowanie dzisiejszej uroczystości (orszakowi procesyjnemu, ministrantom, salezjanom współpracownikom, dziewczynkom sypiącym kwiatkami). W tym dniu nabożeństwo majowe odprawione zostanie po sumie. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny i tym samym czas spowiedzi i komunii wielkanocnej.
 2. W poniedziałek liturgiczna Uroczystość Matki Bożej Wspomożenia Wiernych oraz święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
 3. We środę Dzień Matki– wszystkim Mamom składamy serdeczne i gorące życzenia, obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.
 4. We czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 5. W piątek 28 maja przypada 40 rocznica śmierci kardynała Stefana Wyszyńskiego.
 6. Zbliża się Boże Ciało – prosimy o gałązki tuj, kwiaty i płatki kwiatów do ułożenia dywanów kwiatowych dla Pana Jezusa. Prosimy przynosić je po 30 maja.
 7. Rocznica I Komunii Świętej odbędzie się w sobotę 12 czerwca o godz. 11.00.
 8. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę, jak również za wpłaty na nasze konto bankowe, na remont naszego kościoła czy też na „wirtualną tacę”.
 9. Dziękuję za wspieranie rodziny syryjskiej w Aleppo, w programie Caritas „Rodzina Rodzinie”.
 10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.
 11. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana Anna Nowak, polećmy ją Miłosierdziu Bożemu.