Ogłoszenia duszpasterskie Wniebowstąpienie Pańskie – 16 maja 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie Wniebowstąpienie Pańskie – 16 maja 2021 r.

  1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Zesłania Ducha Świętego, a w naszej parafii przeżywać będziemy odpust parafialny ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych i 25 rocznicę konsekracji naszego kościoła. Kazania wygłosi Wikariusz Inspektora, ks. dr Piotr Sosnowski. W tym dniu nabożeństwo majowe odprawione zostanie po sumie. Ze względu na panującą epidemię w tym roku nie będzie festynu rodzinnego. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny i tym samym czas spowiedzi i komunii wielkanocnej.
  2. W sobotę po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  3. W sobotę i dziś dzieci przystąpiły do I Komunii Świętej. Dziękuję ks. Jakubowi i rodzicom za przygotowanie dzieci do tej uroczystości. Bóg zapłać za posprzątanie i wystrój kościoła, jak również za dar ołtarza. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych na biały tydzień, na godz. 17.30. Rocznica I Komunii Świętej odbędzie się w sobotę 12 czerwca o godz. 11.00.
  4. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę, jak również za wpłaty na nasze konto bankowe, na remont naszego kościoła czy też na „wirtualną tacę”.
  5. Dziękuję za wspieranie rodziny syryjskiej w Aleppo, w programie Caritas „Rodzina Rodzinie”.
  6. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.
  7. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana śp. Zenobia Kucharska, polećmy ją Miłosierdziu Bożemu.