Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedziela Zwykła – 14 lutego 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedziela Zwykła – 14 lutego 2021 r.

 1. Dziś II niedziela miesiąca, zapraszamy Żywą Różę na godz. 15.00.
 2. Od dziś obchodzimy 54 tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Zachęcamy do modlitwy w intencji trzeźwości naszego narodu oraz do daru abstynencji w Wielkim Poście.
 3. Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły, tzn. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, który obowiązuje od 14 roku życia, oraz post ilościowy, który obowiązuje od 18 do 60 roku życia. W tym dniu jemy jeden posiłek do syta. W okresie Wielkiego Postu obowiązuje nas również powstrzymywanie się od zabaw. W tym dniu Msze Św. z obrzędem posypania głów popiołem odbędą się o godz.: 7.30, 10.30, 18.00 i 20.00. Od środy popielcowej przeżywać będziemy Dni Modlitw o ducha pokuty.
 4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Rozkład nabożeństw w naszym kościele: DROGA KRZYŻOWA – w piątki: 17.30 dla dzieci i dorosłych, o 20.00 dla młodzieży i osób pracujących. GORZKIE ŻALE – w niedzielę po sumie. Również w każdy piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy Świętej do godz. 20.00.
 5. W I niedzielę Wielkiego Postu, 21 lutego, niedzielą ewangelizacyjną rozpoczynamy w naszej parafii „Rekolekcje Ewangelizacyjne”. Spotkania rekolekcyjne odbywać się będą w każdą niedzielę o godz. 19.00. Bardzo serdecznie zapraszamy!
 6. W tym tygodniu swoje spotkania będzie miała młodzież przygotowująca się do bierzmowania. W piątek, 19 lutego, grupa I i II o godz. 19.00, w sobotę, 20 lutego, grupa III o godz. 19.00.
 7. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę, jak również za wpłaty na nasze konto bankowe, za remont naszego kościoła czy też na „wirtualną tacę”.
 8. Dziękuję za wspieranie rodziny syryjskiej w Aleppo, w programie Caritas „Rodzina Rodzinie”.
 9. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.
 10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.
 11. Mamy możliwość przekazania 1% na cele dobroczynne. Zechciejmy wspomóc nasze chore parafianki. Informacje potrzebne do przekazania 1% znajdują się na ulotkach i na naszej stronie internetowej.