Życzenia Bożonarodzeniowe 2020 r.

Życzenia Bożonarodzeniowe 2020 r.

Życzenia Bożonarodzeniowe 2020 r.

„Zwiastuję wam radość wielką,
dziś narodził się wam Zbawiciel, którym jest Jezus Chrystus” (Łk 2, 10-11).

Drodzy Parafianie, Współpracownicy Dzieł Salezjańskich i Wszyscy modlący się w naszym Kościele!

„Bóg przynosi nam czułość na ziemię. Dzisiaj! W ten cudowny sposób, poprzez który chciał przyjść na świat. To sprawia, że odradza się w nas czułość, czułość ludzka, która jest bliska tej Boskiej. A dziś tak bardzo potrzebujemy czułości, bardzo potrzebujemy ludzkiej bliskości, wobec tylu utrapień. O ile pandemia zmusiła nas do zachowania większego dystansu, to Jezus w żłóbku wskazuje nam drogę czułości, aby być blisko, aby być ludzkimi. Podążajmy tą drogą. Dobrego Bożego Narodzenia!“ (Franciszek, 23.12.`20).
Kochani! Z okazji zbliżających się Świąt Narodzenia Pańskiego przesyłamy Wam serdeczne życzenia Radosnych i Spokojnych Świąt, oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2021. Papież Franciszek, pomimo niesprzyjających warunków wywołanych pandemią covid-19 zachęca nas do okazywania sobie czułości. Trudno to okazywać gdy jest się oddalonym od bliskich. Niech jednak nasza tęsknota i wiara przezwycięży smutek i rozczarowanie, które niweczy raz po raz wszelkie plany. Zdajmy się na Boga, który daje nam swojego Syna. Ta Boża Dziecina powita przez Dziewicę Maryję w stajence betlejemskiej niech będzie dla Was jak otwarta Księga. Kluczem do tej Księgi jest Miłość. Czułość jest sposobem okazywania miłości szczególnie do najsłabszych.
Jako Salezjanie i Wasi duszpasterze jesteśmy Wam wdzięczni za nadesłane życzenia, oraz za wszelką życzliwość i pomoc, której niejednokrotnie doświadczaliśmy szczególnie w okresie kwarantanny. Wiele Rodzin naszej parafii przeżywało bądź nadal doświadcza trudnych sytuacji. Wszystkich ogarnijmy naszą modlitwą i czułością.
Niech kończący się Rok 2020 zrodzi w Was żywą nadzieję, umocni wiarę i rozgrzeje czułe serca abyście wstąpili w Nowy Rok 2021 pełni optymizmu i pokoju w sercu. Wpatrujmy się z czułością Matki w Syna Bożego owiniętego w pieluszki i położonego w żłóbku.
Z serca życzą Salezjanie z Głoskowa!