Ogłoszenia duszpasterskie I Niedziela Adwentu – 29 listopada 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie I Niedziela Adwentu – 29 listopada 2020 r.

 1. Dziś rozpoczynamy adwent i nowy rok liturgiczny. Roraty odprawiane będą we wtorki i soboty o godz. 6.30. Rekolekcje adwentowe odbędą się w naszej parafii od 18 do 20 grudnia. Poprowadzi je ks. Jarosław Jastrzębski, salezjanin z Żyrardowa.
 2. Dziś ostatnia niedziela miesiąca, zapraszamy mężczyzn na godz. 19.00 na wspólny różaniec.
 3. Radni parafialni roznoszą do naszych domów poświęcone opłatki wigilijne. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji, które będą przeznaczone na spłatę zobowiązań związanych z remontem naszej świątyni.
 4. W poniedziałek, 30 listopada, wspominamy w liturgii św. Andrzeja Apostoła. Jest to także ostatni dzień miesiąca, oddamy cześć św. Janowi Bosko.
 5. W I wtorek miesiąca, 1 grudnia, zostanie odprawiona Msza Św. w intencji dusz czyśćcowych z ofiar składanych przy figurze Św. Michała Archanioła. W miesiącu grudniu Msza Św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach zostanie odprawiona 23 grudnia o godz. 18.00.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek modlić się będziemy o nowe powołania do służby Bożej. O godz. 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu dla mężczyzn. Nabożeństwo w piątek i sobotę od godz. 17.00. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.30.
 7. Za tydzień I niedziela miesiąca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy Św.
 8. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy 11 grudnia na godz. 18.00 na Mszę Świętą i spotkanie.
 9. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej zapraszamy 8 grudnia na godz. 18.00 na poświęcenie medalików.
 10. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć świece Caritas na nasz stół wigilijny. Pomożemy w ten sposób najbardziej potrzebującym dzieciom.
 11. Parafialny zespół Caritas prosi o przynoszenie produktów żywnościowych, z których będą przygotowywane paczki świąteczne.
 12. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę, jak również za wpłaty na nasze konto bankowe, na remont naszego kościoła czy też na „wirtualną tacę”.
 13. Dziękuję za wspieranie rodziny syryjskiej w Aleppo, w programie Caritas „Rodzina Rodzinie”.
 14. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.
 15. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.