Ogłoszenia duszpasterskie XVII niedziela zwykła – 26 lipca 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie XVII niedziela zwykła – 26 lipca 2020 r.

 1. Dziś żegnamy ks. Bartłomieja i dziękujemy mu za ośmioletnią posługę w naszej parafii. Życzymy opieki Matki Bożej Wspomożenia Wiernych i darów Ducha Świętego w posłudze kapłańskiej w Ostródzie.
 2. Dziś z okazji św. Krzysztofa, patrona kierowców, odbędzie się poświęcenie pojazdów po każdej Mszy Świętej.
 3. W piątek ostatni dzień miesiąca, wspominamy naszego założyciela Św. Jana Bosko, polecając Jego wstawiennictwu całą naszą parafię.
 4. W sobotę, 1 sierpnia, obchodzimy 76 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich poległych i zmarłych powstańcach Warszawy.
 5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Nabożeństwo o godz. 17.00.
 6. W niedzielę, 2 sierpnia, w kościołach parafialnych możemy uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli” pod zwykłymi warunkami oraz za pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Modlitwy Pańskiej i Wyznania Wiary.
 7. Za tydzień I niedziela miesiąca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy Świętej.
 8. Miesiąc sierpień jest miesiącem pielgrzymek i modlitw o trzeźwość naszego narodu. Zachęcamy do składania daru abstynencji w miesiącu sierpniu.
 9. W miesiącu sierpniu Msza Św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach zostanie odprawiona 6 sierpnia o godz. 07.30.
 10. Trwają prace przy elewacji naszego Oratorium.
 11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.
 12. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę, jak również za wpłaty na nasze konto bankowe, na remont naszego kościoła czy też na „wirtualną tacę”. Bóg zapłać!
 13. Dziękuję za wspieranie rodziny syryjskiej w Aleppo, w programie Caritas „Rodzina Rodzinie”.
 14. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego wypoczynku i opieki naszej Matki Maryi Wspomożycielki.
 15. Zapowiedzi: Krzysztof Kamil Woroniecki, kawaler z parafii tutejszej, i Tetiana Demeshko, panna z parafii św. Anny w Piasecznie – zapowiedź II.