XXXIV Niedziela Zwykła – 25 listopada  2018 r. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

XXXIV Niedziela Zwykła – 25 listopada 2018 r. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata, za publiczne odmówienie aktu można uzyskać odpust zupełny.

2. Dziś na Mszach Świętych święcone są opłatki wigilijne, które będą roznoszone przez naszych radnych parafialnych. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji, które będą przeznaczone na spłatę zobowiązań związanych z remontem naszej świątyni.

3. Za tydzień rozpoczniemy czas Adwentu. Tradycyjnie rozprowadzane będą świece Caritas na stół wigilijny.

4. W piątek 30 listopada, ostatni dzień miesiąca tradycyjnie oddamy cześć św. Janowi Bosko. Spotkanie dla Salezjanów Współpracowników w środę 28 listopada.

5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Nabożeństwo o godz. 17.00.

6. Za tydzień w I niedzielę miesiąca, zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

7. W przyszłą niedziele ofiary zbierane na tace przeznaczone będą na seminarium duchowne.

8. Spotkania młodzieży przygotowującej się do bierzmowania: w piątek 30 listopada – grupy: 1 i 2 o godz. 19.00. Przydział do grup i terminy spotkań są dostępne na naszej stronie internetowej.

9. Decyzją ks. Inspektora, ks. Bogdan Walczykiewicz otrzymał nominację na kapelana Sióstr Sercanek w Zalesiu Górnym. Ks. Bogdan w dalszym ciągu będzie należał do naszej wspólnoty zakonnej z Głoskowie, choć mieszkać będzie u sióstr w domu opieki. Dziękujemy ks. Bogdanowi za posługę, którą pełnił w naszej parafii, życzymy obfitości łask Bożych w nowej posłudze duszpasterskiej.

10. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które pomagały wczoraj przy pracach wokół kościoła.

11. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które złożyły w ostatnim czasie ofiarę na remont naszej świątyni. Dziś ofiary zbierane do puszki będą przeznaczone na ten cel. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

12. Mam gorącą prośbę aby nie siadać na balkonie na parapetach bo jest już uszkodzonych kilka witraży.

13. Dziękuję za wspieranie rodziny syryjskiej, w programie Caritas „Rodzina Rodzinie”. Minasrabia mieszka w Aleppo z żoną Berjouhi Manpourian.

14. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

15. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.