XXIX Niedziela Zwykła – 21 października  2018 r.

XXIX Niedziela Zwykła – 21 października 2018 r.

1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, w Polsce zwany Niedzielą Misyjną. W tym szczególnym dniu pamiętajmy w modlitwach o misjonarzach i wolontariuszach. Taca przeznaczona będzie na cele misyjne.

2. Jutro, 22 października wspominamy w liturgii św. Jana Pawła II.

3. W środę, tak jak każdego 24 dnia miesiąca oddamy hołd Matce Bożej Wspomożenia Wiernych. Spotkanie dla Salezjanów Współpracowników w piątek, 26 października po wieczornej Mszy św.

4. Za tydzień obchodzić będziemy X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Pakistan. Przerwać milczenie”. Zbiórka do puszek będzie przeznaczona na prześladowanych chrześcijan w Pakistanie.

5. W piątek i sobotę rozpoczęły się spotkania w grupach dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Do przyjęcia sakramentu wymagane jest uczestnictwo w spotkaniach z Animatorami. Najbliższe spotkanie dla grupy IV- 26 października w naszym Oratorium.

6. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony pamięci zmarłych, przyjmujemy na Wypominki.

7. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które złożyły w ostatnim czasie ofiarę na remont naszej świątyni. Bóg zapłać!

8. Dziękuję za wspieranie rodziny syryjskiej, w programie Caritas „Rodzina Rodzinie”. Minasrabia mieszka w Aleppo z żoną Berjouhi Manpourian.

9. Dziękuję tym wszystkim osobom, które pomagały wczoraj w pracach porządkowych.

10. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy oraz są dostępne na naszej stronie internetowej. Są wolne intencje w tym tygodniu, zachęcamy do ich zamawiania.