XXI Niedziela Zwykła – 26 sierpnia  2018 r. NMP Częstochowskiej

XXI Niedziela Zwykła – 26 sierpnia 2018 r. NMP Częstochowskiej

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

2. W piątek 31 sierpnia, tradycyjnie wspominamy naszego założyciela św. Jana Bosko. Zapraszamy na spotkanie Współpracowników Salezjańskich po Mszy św.

3. 1 września w sobotę, przypada 79 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwach za poległych w obronie naszej Ojczyzny. W tym dniu przypada I sobota miesiąca, nabożeństwo od godz. 17.00.

4. W poniedziałek 3 września rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza Święta na rozpoczęcie roku – o godzinie 8.00. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci, nauczycieli, personel szkolny i rodziców. Mam nadzieję, że to rozpoczęcie będzie połączone ze spowiedzią i komunią św. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 7.30 – intencja zostanie odprawiona o godzinie 8.00.

5. Za tydzień w I niedziela miesiąca zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej. Adoracja potrwa do godz. 20.00 i zostanie zakończona Apelem i salezjańskim słówkiem na dobranoc. Serdecznie zapraszamy!

6. W miesiącu wrześniu Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach zostanie odprawiona 6 września o godz. 7.30.

7. Dożynki w naszej parafii odbędą się tradycyjnie w drugą niedzielę września – 9. Bardzo proszę poszczególne miejscowości o przygotowanie wieńcy dożynkowych, które będą wyrazem naszej wdzięczności Panu Bogu za dar codziennego chleba. Starostą dożynek w tym roku będą mieszkańcy Głoskowa-Letnisko.

8. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które złożyły w ostatnim czasie ofiarę na remont naszej świątyni.

9. Dziękuję za wspieranie rodziny syryjskiej, w programie Caritas „Rodzina Rodzinie”. Minasrabia mieszka w Aleppo z żoną Berjouhi Manpourian.

10. Ogłaszamy „wyprzedaż garażową”. Do 16 września możemy przynosić rzeczy, które nadają się jeszcze do użytku a nam są niepotrzebne, a ktoś inny może jeszcze wykorzystać. A od 23 września w naszym Oratorium będzie można, te rzeczy nabywać. Dochód będzie przeznaczony na cele charytatywne. Mogą to być bardzo różne rzeczy. Zapraszamy do włączenia się w akcję!

11. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.

13. Zapowiedzi: Jakub Jerzy Bochenek kawaler z parafii tutejszej i Wioletta Weronika Zientek panna z parafii tutejszej zapowiedź I.