XVII Niedziela Zwykła – 29 lipca  2018 r.

XVII Niedziela Zwykła – 29 lipca 2018 r.

1. We wtorek ostatni dzień miesiąca, tradycyjnie wspominamy naszego założyciela św. Jana Bosko – polecając Jego wstawiennictwu całą naszą Parafię.

2. W środę, 1 sierpnia obchodzimy 74 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich poległych i zmarłych powstańcach Warszawy.

3. W czwartek, 2 sierpnia w kościołach parafialnych możemy uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”, pod zwykłymi warunkami oraz za pobożne nawiedzenia kościoła, odmówienie Modlitwy Pańskiej oraz Wyznanie wiary.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek będziemy modlili się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Tradycyjnie jak w każdy piątek nabożeństwo o godz. 17.00. W I sobotę Nabożeństwo o godz. 17.00 W tym dniu w liturgii wspominamy św. Jana Marię Vianneya, kapłana – patrona proboszczów. Do chorych udamy się w piątek od godziny 8.30.

5. Miesiąc sierpień jest miesiącem pielgrzymek i modlitw o trzeźwość naszego Narodu. Zachęcamy do składania daru abstynencji w miesiącu sierpniu.

6. W miesiącu sierpniu Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach zostanie odprawiona 2 sierpnia o godz. 07.30.

7. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które złożyły w ostatnim czasie ofiarę na remont naszej świątyni.

8. Dziękuję za wspieranie rodziny syryjskiej, w programie Caritas „Rodzina Rodzinie”. Minasrabia mieszka w Aleppo z żoną Berjouhi Manpourian.

9. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.

11. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego wypoczynku i opieki naszej Matki Maryi Wspomożycielki.

12. Zapowiedzi: Marcin Kamil Karolak kawaler z parafii tutejszej i Magdalena Bąkowska panna z parafii św. Stanisława Kostki w Rostkowie zapowiedź II.