XX Niedziela Zwykła – 20 sierpnia 2017 r.

XX Niedziela Zwykła – 20 sierpnia 2017 r.

1. W czwartek, 24 sierpnia przypada Święto św. Bartłomieja Apostoła. My już dziś pragniemy złożyć najlepsze życzenia imieninowe ks. Bartłomiejowi. Życząc obfitości łask Bożych, wstawiennictwa naszej Matki Wspomożycielki Wiernych i opieki św. Bartłomieja!

2. 24 sierpnia, tradycyjnie oddamy hołd Maryi Wspomożycielce Wiernych. W tym dniu przypada również 75 rocznica męczeńskiej śmierci pięciu błogosławionych wychowanków salezjańskich – „PIĄTKI POZNAŃSKIEJ”, którzy są patronami naszego Oratorium.

3. W sobotę, 26 sierpnia przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. w naszym kościele o godz: 7.30, 10.30, i 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania!

4. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które złożyły ofiarę na remont kościoła czy to osobiście czy przelewem na nasze konto bankowe. Bóg zapłać!

5. Przypominam, że wspieramy jedną rodzinę syryjską w programie Caritas „Rodzina Rodzinie”. Minas Rabia ma 54 lata i mieszka w Aleppo z żoną Berjouhi Manpourian, która ma 49 lat.

6. Caritas Polska zwraca się z apelem do wszystkich Polaków, prosząc o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic. Prosząc tak o modlitwę, jak i pomoc materialną. Przyłączając się do apelu, za tydzień ofiary zbierane do puszki będą przeznaczone na ten cel.

7. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone w gablocie oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.

9. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego wypoczynku i opieki naszej Matki Maryi Wspomożycielki.