XVII Niedziela Zwykła – 30 lipca 2017 r.

XVII Niedziela Zwykła – 30 lipca 2017 r.

1. Dziś pragniemy złożyć najlepsze życzenia imieninowe ks. Jakubowi. Życzymy obfitości łask Bożych w pracy kapłańskiej oraz wstawiennictwa Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

2. Jutro ostatni dzień miesiąca, tradycyjnie wspominamy naszego założyciela św. Jana Bosko – polecając Jego wstawiennictwu całą Parafię.

3. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które złożyły ofiarę na remont kościoła czy to osobiście czy przelewem na nasze konto bankowe. Bóg zapłać!

4. We wtorek, 1 sierpnia obchodzimy 73 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich poległych i zmarłych powstańcach Warszawy.

5. W środę 2 sierpnia w kościołach parafialnych możemy uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”, pod zwykłymi warunkami oraz za pobożne nawiedzenia kościoła, odmówienie Modlitwy Pańskiej oraz Wyznanie wiary.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek będziemy modlili się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Tradycyjnie jak w każdy piątek nabożeństwo o godz. 17.00. W tym dniu w liturgii wspominamy św. Jana Marię Vianneya, kapłana – patrona proboszczów. W I sobotę Nabożeństwo o godz. 17.00. Do chorych udamy się w piątek od godziny 8.30.

7. Miesiąc sierpień jest miesiącem pielgrzymek i modlitw o trzeźwość naszego Narodu. Zachęcamy do składania daru abstynencji w miesiącu sierpniu.

8. W miesiącu sierpniu Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach zostanie odprawiona 1 sierpnia o godz. 18.00.

9. Przypominam, że wspieramy jedną rodzinę syryjską w programie Caritas „Rodzina Rodzinie”. Minas rabia ma 54 lata i mieszka w Aleppo z żoną Berjouhi Manpourian, która ma 49 lat.

10. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone w gablocie oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.

12. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego wypoczynku i opieki naszej Matki Maryi Wspomożycielki.