XII Niedziela Zwykła – 25 czerwca 2017 r.

XII Niedziela Zwykła – 25 czerwca 2017 r.

1. W czwartek, 29 czerwca przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu osoby, które posługują się dewocjonaliami poświęconymi przez Ojca Świętego lub Biskupa mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami oraz po odmówieniu wyznania wiary. Ofiary zbierane w tym dniu przeznaczone są na Daninę św. Piotra.

2. W piątek, 30 czerwca w ostatni dzień miesiąca tradycyjnie wspominamy św. Jana Bosko.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwa na godzinę 17.00.

4. Czas wakacji to także czas pielgrzymowania do sanktuariów maryjnych. Zachęcamy do naszej salezjańskiej pielgrzymki z Suwałk do Ostrej Bramy, zachęcamy także do pielgrzymowania do naszego narodowego sanktuarium na Jasnej Górze.

5. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci wyjeżdżających na kolonie letnie nad morze odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 19.00 w Oratorium.

6. Zapraszam wszystkich chętnych mężczyzn do pomocy przy przenoszeniu ławek i innych sprzętów z kościoła; w poniedziałek i wtorek na godzinę 19.00. Od przyszłej niedzieli Msze św. będą odprawiane w warunkach polowych – korzystać będziemy z namiotu i naszego Oratorium.

7. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które złożyły ofiarę na remont kościoła czy to osobiście czy przelewem na nasze konto. Bóg zapłać!

8. Przypominam, że wspieramy jedną rodzinę syryjską w programie Caritas „Rodzina Rodzinie”. Minas rabia ma 54 lata i mieszka w Aleppo z żoną Berjouhi Manpourian, która ma 49 lat.

9. Dziś po raz ostatni przed wakacjami zostanie odprawiona Msza św. w Runowie. Najbliższa Msza św. – 3 września.

10. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są w gablocie przed kościołem oraz są dostępne na naszej stronie internetowej.

12. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego wypoczynku i opieki naszej Matki Maryi Wspomożycielki.