III Niedziela Adwentu – 13 grudnia 2015 r.

1. Dzisiejsza niedziela adwentu nazywana jest „Niedzielą Radości”. Liturgia przypomina, że Pan jest blisko! Pomocą w dobrym przeżyciu tego czasu są Roraty odprawiane we wtorki i soboty o godz. 6.30, na które bardzo serdecznie zapraszamy, szczególnie tych, którzy jeszcze w Roratach nie brali udziału! Po Roratach zapraszamy na kakao i ciasto!

2. Od piątku – 18 grudnia rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które potrwają do niedzieli 20 grudnia. Rekolekcje wygłosi nam ks. Robert Bednarski – salezjanin, dyrektor szkół salezjańskich w Ostródzie i przełożony tamtejszej wspólnoty, bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w rekolekcjach! (rozkład). W czasie rekolekcji nie będzie Mszy św. w Runowie!

3. Dziękujmy za składane produkty żywnościowe do tegorocznych paczek, które przygotowuje Caritas. Również to dzieło wspomogą fundusze ze sprzedaży stroików, które przygotowały Panie z parafialnego Caritas. Zapraszamy do ich nabywania. Można również nabywać świece Caritas na stół wigilijny.

4. W tym tygodniu przypadają „Kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin”.

5. Od czwartku rozpoczyna się nowenna do Bożego Narodzenia, zachęcamy do udziału w tym bezpośrednim przygotowaniu do świąt Bożego Narodzenia.

6. Bardzo serdecznie dziękuję Radzie Parafialnej za trud rozniesienie opłatków do naszych domów, a Wam drodzy za życzliwe przyjęcie i złożone ofiary. Kto jeszcze nie ma opłatka na stół wigilijny może to uczynić dzisiaj w kościele, lub w tygodniu w kancelarii lub zakrystii.

7. Bardzo serdecznie dziękujemy p. Osuch za przekazane choinki do kościoła oraz p. Felczyńskiemu za transport tych choinek. Dziękuję wszystkim osobą za pomoc!

8. Dziś pamiętny 13 grudnia zechciejmy uczcić pamięć ofiar stanu wojennego i włączyć się w akcję zapalenia świec w oknach naszych mieszkań dziś o godzinie 19.30.

9. www.gloskow.salezjanie.pl – ponownie ruszyła nasza strona internetowa, choć wymaga jeszcze sporo pracy, mam nadzieję, że systematycznie będzie rozbudowywana i uzupełniana. Zachęcamy do włączenia się w tworzenie tej strony, czekamy na sugestie i propozycje. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękuję p. Michałowi Mielniczukowi za pomoc przy tworzeniu naszej strony.

10. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są w gablocie przed kościołem oraz dostępne na naszej stronie internetowej.