Dzień skupienia w Warszawie

Dzień skupienia w Warszawie

W sobotę, 14 października 2017r. około godz. 10 pod opieką Ks. Proboszcza Arkadiusza Piotrowskiego
oraz Ks. Bartłomieja Tuzinowskiego grupa dzieci przygotowująca się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z Rodzicami gościła w Bursie Salezjańskiej im. Ks. Siemca przy ul. Wiślanej w Warszawie.

                Spotkanie zainaugurowane zostało wspólną Mszą Świętą w Kaplicy. Dzieci dzielnie uczestniczyły
w nabożeństwie śpiewając pieśni i modląc się w skupieniu wraz z Rodzicami. Po Mszy Świętej dzieci wzięły udział
w zabawach na sali sportowej wraz z Księdzem Bartkiem. Rodzice natomiast udali się na krótką konferencję prowadzoną przez Księdza Proboszcza.

                Tematem konferencji było zapoznanie Rodziców z działalnością Księży Salezjanów, a także spojrzenie
na wiarę, na pracę Księży i rolę Kościoła, oraz stereotypy, przez które postrzegamy Księży jako osoby niedostępne.
Takie myślenie i podejście, znacznie utrudnia  współpracę Duszpasterzom z parafianami. Ksiądz to nie tylko czarna sutanna, to też człowiek, który potrzebuje wsparcia swoich parafian, by móc dobrze realizować swoje powołanie. 

                Następnym punktem spotkania był wspólny obiad, za przygotowanie którego Paniom podziękowano gromkimi brawami. Po obiedzie, z pełnymi brzuszkami, cała grupa wybrała się na specer w kierunku Starego Miasta.

                Odwiedziliśmy Rynek i Kolumnę Zygmunta. Pięknymi uliczkami Starego Miasta, poprzez park, gdzie jesień mocno pomalowała już większość drzew, uczestnicy wycieczki udali się na zwiedzanie Ogrodów Biblioteki Uniwersyteckiej, gdzie ogromne poruszenie wywołał taras widokowy, z którego można było podziwiać rzekę Wisłę oraz panoramę Warszawy.

                Miejscem kończącym wyprawę był dom Sióstr Urszulanek, mieszczący się przy ul. Wiślanej w Warszawie, gdzie znajduję się ściana pamiątkowa, dedykowana Biskupowi Karolowi Wojtyle, który zamieszkiwał ów dom w roku  powołania na Stolicę Piotrową i wyboru na Papieża,  a także przebywał w nim już jako Papież Jan Paweł II.

W pomieszczeniach, w których mieszkał Ojciec Święty, Siostry Urszulanki zorganizowały  muzeum poświęcone Papieżowi.

                Spotkanie bardzo udane, dzieci wróciły zadowolone bo mogły spędzić czas z Rodzicami, a sami Rodzice bogatsi o nowe doświadczenia i przemyślenia.

Ania