II  Niedziela Adwentu – 6 grudzień  2015r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Adwentu – 6 grudzień 2015r.

1. Przez okres adwentu Msze św. roratnie odprawiane będą w naszej parafii we wtorki i soboty o godz. 6.30. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy! Po Mszy św. na dzieci czeka kakao i słodka bułka. Rekolekcje adwentowe odbędą się w naszej parafii od 18-20 grudnia. Przeprowadzi je ks. Robert Bednarski – salezjanin, dyrektor szkół salezjańskich w Ostródzie i przełożony tamtejszej wspólnoty.

Dziś w liturgii wspominamy świętego Mikołaja, biskupa Miry – uczmy się od niego dobroci, otwartości i umiejętności dzielenia się z drugim człowiekiem.

2. We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. W naszym kościele o godz. 6.30, 10.30, 18.00 i 20.00. Pamiętajmy w tym dniu o „Godzinie Łaski” od 12 do 13. Maryja obiecała że ześle wiele łask dla duszy i ciała.

3. W tym dniu również rozpoczyna się w całym Kościele Powszechnym Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Ojciec św. odprawi tego dnia w Bazylice św. Piotra w Rzymie uroczystą Mszę Świętą i dokona otwarcia Drzwi Świętych. Następnie w III niedzielę Adwentu zostaną otwarte Drzwi Święte w bazylikach: św. Jana na Lateranie oraz św. Pawła za Murami. Ze swym Miłosierdziem Chrystus puka do serca każdego z nas. Otwórzmy się na wielki dar Miłości Miłosiernej samego Boga!

4. Za tydzień 13 grudnia zechciejmy uczcić pamięć ofiar stanu wojennego i włączyć się w akcję zapalenia świec w oknach mieszkań, w niedzielę 13 grudnia o godzinie 19.30.

5. Nasz parafialny Caritas przez okres adwentu będzie rozprowadzał stroiki świąteczne. Zachęcamy do ich nabywania. Zachęcamy również do składania produktów żywnościowych (przy św. Antonim) abyśmy mogli przygotować paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Również rozprowadzane są świece Caritas i kalendarze parafialne. Zachęcamy do ich nabywania!

6. Dziś przypada I niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po sumie oraz po wieczornej Mszy św. O godzinie 20.00 na zakończenie adoracji Apel i słówko na dobranoc. Wieczorną adorację będzie animowała grupa Odnowy w Duchu Świętym. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy!

7. Radni parafialni roznoszą do naszych domów poświęcone opłatki wigilijne. Bóg zapłać za składane ofiary, które będą przeznaczone na dalsze prace w naszym oratorium.

8. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na prace wykończeniowe w oratorium. Bóg zapłać za składane ofiary!

9. Ofiary do puszki będą zbierane na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

10. Komunikat z naszej szkoły: Zmarła była pani dyrektor szkoły śp. Marianna Sieradzan, pogrzeb odbędzie się 7 grudnia o godz. 11.30 w Nowym Mieście. Organizowany jest wyjazd autokarem na pogrzeb dla chętnych osób. Wyjazd spod szkoły o godz. 9.30.

11. Dziękuję Pani Irenie za posprzątanie kościoła.

12. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

13. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są w gablocie przed kościołem.