I Niedziela Adwentu – 29 listopada  2015r.

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – Adwent. Jest to okres przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Równocześnie jest okresem oczekiwania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania. Zechciejmy w takim klimacie przeżywać ten czas. W tym będą nam dopomagać RORATY  odprawiane w naszej parafii we wtorki i soboty o godz. 6.30.  jak również rekolekcje, które odbędą się w dniach 18-20 grudnia. Serdecznie zapraszamy!
2. Przypominamy, że od dzisiejszej niedzieli nastąpiła zmiana w niedzielnym rozkładzie Nabożeństw i Mszy św. I tak o godz. 7.30 będą Godzinki do NMP, o 8.00 będzie pierwsza Msza św., o 10.30 – Msza św. dla dzieci, o 12.00 – suma. Przed sumą będą czytane wypominki i 18.00 Msza św. wieczorna. W Runowie Msza św. będzie odprawiana o godz. 9.30.
3. Dziś na Mszach świętych święcone są opłatki wigilijne, które będą roznoszone przez naszych radnych parafialnych do naszych domów. Bóg zapłać za składane ofiary, które będą przeznaczone na dalsze prace w naszym oratorium.
4. W poniedziałek 30 listopada w ostatni dzień miesiąca tradycyjnie oddamy cześć św. Janowi Bosko. Po wieczornej Mszy św. zapraszam Salezjanów Współpracowników na spotkanie.
5. W tym tygodniu przypada I środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy w I środę Żywy Różaniec na godz. 17.00,  w I czwartek zapraszamy na  Mszę św. wieczorną w intencji powołań. W piątek i sobotę zapraszamy na nabożeństwa na godzinę 17.00. Do chorych udamy się od godz. 8.30.
6. Nasz parafialny Caritas przez okres adwentu będzie rozprowadzał stroiki świąteczne. Zachęcamy do ich nabywania. Zachęcamy również do składania produktów żywnościowych (przy św. Antonim) abyśmy mogli przygotować paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii.
7. Od dzisiejszej niedzieli są również rozprowadzane świece Caritas, są również do nabycia kalendarze parafialne. Każda rodzina otrzyma taki kalendarz na kolędzie, ale można także taki kalendarz nabyć.
8. Z tydzień pierwsza niedziela miesiąc zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej. O godzinie 20.00 na zakończenie adoracji Apel i słówko na dobranoc. Naszą adorację będzie animowała grupa Odnowy w Duchu Świętym. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy!!!
9. Ks. Jakub zaprasza na obóz narciarski w Zawoi podczas ferii zimowych uczniów klas IV-VI  w terminie 31.01 – 6.02.2016. Chętnych proszę o kontakt do przyszłej niedzieli 6 grudnia. Ilość miejsc ograniczona.
10. Dzisiejsza taca przeznaczona będzie na seminarium duchowne.
11. Za tydzień ofiary do puszki będą zbierane na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Natomiast taca tradycyjnie będzie przeznaczona na dalsze prace w oratorium.
12. Dziękuję Pani Irenie za posprzątanie kościoła i zrobienie wieńca adwentowego.
13. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.
14. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są w gablocie przed kościołem.
15. W tym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty Śp. Ewa Macierzyńska i Feliks Kucharski polećmy ich Miłosierdziu Bożemu.