XXXIV Niedziela Zwykła – 22 listopada  2015r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – zakończenie Roku Kościelnego. Za tydzień w niedzielę rozpoczniemy Adwent. Czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, przeżywany w atmosferze radosnego czuwania na przyjście Emanuela. Zechciejmy wszyscy w to dzisiejsze święto przyjąć Jezusa jako swego Króla i Zbawcę! Dziś swoje święto patronalne obchodzi Akcja Katolicka i Ministranci. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie aktu poświęcenia.
2. Dziś także liturgiczne wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej, z tej okazji zapraszamy wszystkich na godz. 16.00 do naszego Oratorium na „Cecyliadę”. Na wspólne śpiewnie i słuchanie muzyki religijnej!
3. We wtorek 24 listopada oddamy hołd Matce Bożej Wspomożenia Wiernych – zapraszamy na wieczorną Mszę św.!
4. Przypominamy, że od przyszłej niedzieli nastąpi zmiana w niedzielnym rozkładzie Nabożeństw i Mszy św. I tak o godz. 7.30 będą śpiewane Godzinki do NMP, o 8.00 będzie pierwsza Msza św., o 10.30 – będzie Msza św. dla dzieci, a o 12.00 – suma. Przed sumą będą czytane wypominki i 18.00 Msza św. wieczorna. W Runowie Msza św. będzie odprawiana o godz. 9.30.
5. Tradycyjnie w przyszłą niedziele poświęcimy opłatki wigilijne, które będą roznosić nasi radni parafialni do naszych domów. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji, które będą przeznaczone na dalsze prace w oratorium.
6. W przyszłą niedziele ofiary na tace przeznaczone będą na seminarium duchowne.
7. Zapraszamy do naszego Oratorium na zabawę andrzejkową w sobotę 29 listopada, dzieci z rodzicami od godz. 16.00 do 18.00 a młodzież i starszych  od godziny 19.00 do 22.00. Biletem wstępu jest przebranie się! Serdecznie wszystkich zapraszamy!
8. Nasza Parafii organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej  w terminie 27 maja do 3 czerwca 2016r. Koszt pielgrzymki 1200 $ USA. Dla zainteresowanych program pielgrzymki do wzięcia w zakrystii lub kancelarii. Zapisy do końca roku.
9. Dziękuję Pani Irenie za posprzątanie kościoła.
10. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.
11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są w gablocie przed kościołem.
12. W tym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty Śp. Zofia Jasik polećmy ją Miłosierdziu Bożemu.